Op 1 april (geen grap dit keer) had Lia, als complete verrassing, de verjaardag van haar moeder meegevierd. Dit vanwege het feit dat het een respectabele leeftijd betrof. Iedereen was weer zeer verrast mij in Nederland te zien en hadden nooit verwacht dat ik aanwezig zou zijn. Ook had ik iedereen om de tuin geleid door de indruk te wekken dat ik gewoon thuis in Tsjechië was. Het was een groot succes en daar ging het natuurlijk om. Op drie april hadden we dit heugelijke feit nog eens dunnetjes overgedaan met een zeer gezellig familie-etentje.
Eerste Paasdag waren John en Lia weer teruggereden naar huis. Dit was een zeer voorspoedige terugreis en zeer snel gereden. Ook dit keer hadden we weer een heleboel spullen meegenomen die we nodig hebben voor het nieuwe seizoen. De auto was echt afgeladen vol. Alle kleine hoekjes en gaatjes waren dit keer volgestopt met spullen.
Tweede Paasdag hebben we benut om lekker bij te praten en alles uit te pakken. Patrick had tijdens onze afwezigheid veel werk verzet en dat hebben we ook allemaal bekeken en bewonderd.
Onze gevleugelde dorpsbewoners, de ooievaars, zijn inmiddels ook weer terug op het nest. Altijd weer een mooi moment om ze terug te zien.
Dinsdag 5 april hebben we de dagelijkse routine weer opgepakt en zijn lekker aan de slag gegaan. John heeft een kist gemaakt voor in de aanhanger, zodat voortaan brandstof en gereedschap meegenomen kan worden als er elders geklust moet worden. Ook de elektricien is weer geweest en de loodgieter heeft inmiddels ook zijn werk gedaan. De schilders zijn bezig geweest met het opnieuw witten van de plafonds in de sanitaircabines. De oude laag had van de winter losgelaten en alles hing gebladderd naar beneden. Deze oude witlaag was de vorige keer aangebracht op een niet schoongemaakte ondergrond. Tja, en dan moet je soms op de blaren zitten als aannemer!
De houtvoorraad die we nog hadden liggen is inmiddels gekloofd en wel in de kelder beland. We hadden een paar mooie dagen met lekkere voorjaarstemperaturen en een heerlijk zonnetje. Lekker weer om buiten te werken dus. Afgelopen herfst hadden we wat bomen verplant en die lijken goed aan te slaan want er zitten knoppen in en de blaadjes beginnen te komen. We hebben nu nog een aantal jonge bomen verplant waarvan sommige al met bloesem, en hopen dat deze ook zullen aanslaan. Zo creëren we voor de toekomst op onze camping ook schaduwplaatsen.
Na op diverse beurzen gestaan te hebben wordt onze website druk bezocht en de eerste geïnteresseerden hebben zich inmiddels gemeld voor een plek op onze camping.
Tijdens ons verblijf in Nederland hadden we ook nog een spandoek besteld en dat was in Nederland gelukkig op tijd geleverd zodat we die op de valreep ook nog mee konden nemen naar Královec. John en Patrick hebben samen dit spandoek tussen de kastanjes, bij de ingang van de camping, opgehangen. Dit nadat we eerst het spandoek “officieel” hadden laten uitrollen door de burgemeester en John.
Het sanitairgebouwtje is door de aannemer eindelijk naar onze wens afgemaakt en het ziet er nu erg leuk uit. Nu nog wat laatste kleine dingetjes en het is klaar voor het seizoen.
Voor onze stookplaats hebben we ook al een flinke voorraad hout gesprokkeld. In het seizoen hopen we dat we kinderen op onze camping hebben. Dan kunnen we met deze aanwezige kids hout gaan sprokkelen en dan ’s avonds gezellig met z’n allen rond het kampvuur zitten onder het genot van …….
We zijn ook bezig geweest om op diverse onrendabele plekken tuintjes te maken. Dat staat gezellig. Om deze tuintjes onderhoudsarm te maken gooien we er schors neer, een natuurlijke onkruidbestrijder dat ook nog best mooi staat.
Tot onze grote verbazing en tevens vreugde, nestelt een torenvalkpaartje in een oude nestkast onder de dakoverstek van de schuur. Vanuit de huiskamer hebben we er goed zicht op en ook de katten vinden het ook reuze interessant en zijn niet voor het raam weg te slaan. Nu maar afwachten of het paartje succes heeft met zorgen voor nageslacht.
De houtvoorraad hebben we weer aangevuld met 10 kuub hout. Onze burgemeester kwam vragen of we nog hout nodig hadden voor de komende winter(s) en dat was natuurlijk niet tegen dovemans oren gezegd. Dit was een buitenkansje en daar hebben we dankbaar gebruik van gemaakt. Zo’n koopje krijg je niet iedere dag aangeboden. We hebben uiteraard geholpen met het ophalen en laden van de kar. Gezellig met z’n allen op de kar naar de plek waar het hout lag en laden maar. Vele handen maken licht werk en het is nog gezellig ook. Twee keer heen en weer en met een uurtje was de klus al weer geklaard. Na afloop hebben we met z’n allen bij ons een biertje gedaan.
We hebben gebruik gemaakt van het mooie weer en Patrick en John hebben afwisselend de houtvoorraad in handzame stukken gezaagd. Lia heeft het kloofwerk voor haar rekening genomen en bijna alles is inmiddels verwerkt en ligt al op een grote berg in de kelder. Het verder netjes opstapelen in de kelder zal een klus worden voor slecht of heel warm weer.
De laatste week van april was lekker mooi en redelijk warm weer en hebben we goed benut met diverse werkzaamheden buiten. De eerste keer gras maaien, helaas na een uurtje maaien begon het plastic van de bedrading te smeulen en even later sloegen de vlammen onder de motorkap vandaan. Eind oefening dus! De maaimachine gelijk weggebracht en nu maar wachten tot deze weer klaar is.
Van Hollandse vrienden uit de buurt een kinderzwembad gekregen. Het is een zwembad met een diameter van ca. 3,60 meter en een diepte van ongeveer 40 á 50 centimeter. Zeer geschikt voor kinderen of voor volwassenen om even lekker pootje te baden of om af te koelen.
De twee huurcaravans staan ook op hun plek en alleen de voortenten moeten nog opgezet en ingericht worden.